Szanowni Państwo,

Rejestracja została zamknięta, zgłoszenia nie są już przyjmowane.

Szkolenie Centrum Mediacji - Konflikty w relacjach pracowniczych i jak sobie z nimi radzić?

Warszawa, 23 maja 2019

Konfederacja Lewiatan
ul. Zbyszka Cybulskiego 3

Szanowni Państwo,

Zapraszamy serdecznie na  szkolenie, które pomoże radzić sobie z konfliktami w relacjach pracowniczych z wykorzystaniem mediacji.

Według danych opublikowanych na stronach Ministerstwa Sprawiedliwości w sprawach pracowniczych ze skierowania sądowego  ok. 60 % spraw pracowniczych kończy się ugodą. To bardzo wysoki wskaźnik, który jednoznacznie wskazuje na to, iż sprawy pracownicze nadają się do mediacji. Mediacja to dobrowolny i poufny proces dochodzenia przez strony sporu do jego rozwiązania.

Skorzystanie z mediacji jest możliwe we wszystkich sprawach, w których prawo dopuszcza zawarcie ugody. Z pomocą mediatora możemy rozwiązać wiele spraw cywilnych, gospodarczych lub pracowniczych jak np. sporu co do wykonania lub zakwestionowania wykonania umowy.

Mediacja pomaga w szybkim, samodzielnym oraz tanim rozwiązaniu sporu. Według Raportu Doing Bussines in Poland sporządzanego corocznie przez Bank Światowy spór rozwiązywany drogą mediacji kończy się średnio w terminie do 30 dni. Dla porównania dochodzenie roszczeń na drodze sądowej trwa w Polsce średnio aż 685 dni. Oprócz znacznej oszczędności czasu istotnym aspektem jest także znacznie większa szansa na zachowanie pozytywnych relacji między stronami konfliktu, dzięki czemu mediacja pomaga w zachowaniu dobrego wizerunku niezależnie od przyczyny czy sposobu zakończenia sporu.

Szkolenie jest skonstruowane tak, by wesprzeć w codziennej pracy właścicieli/ właścicielki przedsiębiorstw, osoby odpowiedzialne za zatrudnianie i rozwój pracowników.

Zapraszamy do rejestracji!

 

Dane wydarzenia:


Początek: 23 maja 2019 godz. 10:00

Koniec: 23 maja 2019 godz. 14:30

Miejsce:
Konfederacja Lewiatan
ul. Zbyszka Cybulskiego 3, Warszawa

Miejsce wydarzenia: