Szanowni Państwo,

Rejestracja została zamknięta, zgłoszenia nie są już przyjmowane.

Spory korporacyjne w praktyce. Co zrobić, gdy w firmie dochodzi do konfliktu?

Warszawa, 03 grudnia 2021

Spotkanie on-line
*

Konfederacja Lewiatan wraz z Konfederacja Lewiatan wraz z Kancelarią Prawna Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy zapraszają na webinarium w ramach e-Akademii Lewiatana:

Spory korporacyjne w praktyce. Co zrobić, gdy w firmie dochodzi do konfliktu? 

3 grudnia 2021 r., godz.: 10:00-12:00

Udział bezpłatny

Zapraszamy na szkolenie z praktycznych sposobów rozwiązywaniu konfliktów, które są zawsze  w firmie trudnym i wymagajacym zadaniem.
O co najczęściej spierają się wspólnicy? Jak zakończyć spór? Jakie są symptomy zbliżającego się sporu ? Jakie działania należy podjąć gdy spór nas zaskoczył? Jak wyglądają spory korporacyjne, jaka jest ich skala, czas trwania i na co trzeba się przygotować? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań udzielmy na najblizszym webinarium. Porozmawiamy również o tym, w jakich obszarach najczęściej występują spory korporacyjne oraz jak bronić się przed próbą wrogiego przejęcia. Webinarium dedykowane jest wspólnikom i akcjonariuszom spółek osobowych oraz kapitałowych, osobom zarządzającym w spółkach, działom prawnym spółek. 

Program

Zakres tematyczny webinarium:

 • praktyczne omówienie przykładów sporów korporacyjnych;
 • jak bronić się przed wrogim przejęciem – case study;
 • jak skutecznie zaskarżać uchwały organów spółek, powództwa o ustalenie nieistnienia nieważności/uchylenie uchwał;
 • jak nie przegrać sporu przed jego zakończeniem – czyli omówienie szczególnej roli zabezpieczeń powództw w sporach korporacyjnych;
 • walka o KRS – możliwości działania i omówienie różnych podejść sądów rejestrowych w Polsce;
 • omówienie uprawnień wspólników i akcjonariuszy mniejszościowych wraz ze wskazaniem potencjalnych możliwości działania;
 • spory korporacyjne to nie tylko sądy – o tym jak utrzymać pracowników, siedzibę, relacje z bankami i utrzymać kontrolę nad dokumentacją oraz własnością intelektualną.

Kancelaria Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy jest jedną z niewielu kancelarii w Polsce mogących pochwalić się bogatą wiedzą i doświadczeniem z zakresu zasad przyznawania oraz realizowania projektów finansowanych ze środków unijnych, a także szerzej pomocy publicznej. Wspiera zarówno przedsiębiorców realizujących projekty finansowane z funduszy europejskich, jak i podmioty sektora publicznego zaangażowane we wdrażanie programów.

Zespół kancelarii posiada bogate doświadczenie m.in. w postępowaniach przygotowawczych oraz sądowych dotyczących pomocy publicznej i środków unijnych, opracowywaniu opinii prawnych dotyczących określenia statusu przedsiębiorstw w rozumieniu przepisów unijnych, zmiany statusu beneficjentów i wpływu takiej zmiany na realizowane projekty, kwalifikowania wsparcia jako pomocy publicznej, zasad zwrotu środków i oceny projektów, dnia udzielenia wsparcia, ekspektatywy udzielenia dofinansowania czy zachowania konkurencyjności w projektach.

Zapraszamy serdecznie do udziału!

Szczegóły organizacyjne:

 • Potwierdzeniem udanej rejestracji jest otrzymanie maila potwierdzającego rejestrację; w wypadku braku takiego maila, prosimy o kontakt w sprawie potwierdzenia Państwa rejestracji.
 • Dzień przed wydarzeniem lub rano w dniu wydarzenia, otrzymają Państwo unikalny link do zalogowania się na stronie webinarium.
 • Aby uniknąć braku maili dotyczących wydarzenia, prosimy o zwrócenie uwagi na literówki w adresie e-mail wpisywanym w formularzu rejestracyjnym, sprawdzanie folderu SPAM, zostawienie bezpośredniego kontaktu telefonicznego w formularzu rejestracyjnym, sprawdzenie polityki działów IT w kwestii filtrów SPAM serwerów pocztowych i zaufanych nadawców poczty przychodzącej.
 • Webinarium odbywa się on-line za pomocą platformy ClickMeeting.
 • Wszystkie informacje o technicznych aspektach webinarium znajdą Państwo na stronie rejestracji.
 • W trakcie webinarium będzie możliwość zadawania pytań przez uczestników.

Uczestnicy otrzymają wszystkie materiały merytoryczne po webinarium.

Kontakt:

Grażyna Mazurek
Konfederacja Lewiatan
e-mail:gmazurek@konfederacjalewiatan.pl
tel. +48 22 55 99 940

Dane wydarzenia:


Początek: 03 grudnia 2021 godz. 10:00

Koniec: 03 grudnia 2021 godz. 12:00

Miejsce:
Spotkanie on-line
*, Warszawa