Szanowni Państwo,

Rejestracja została zamknięta, zgłoszenia nie są już przyjmowane.

KONFERENCJA: Praca 4.0 - Rynek pracy w procesie zmiany

Warszawa, 21 - 31 stycznia 2020

Centrum Konferencyjne Nimbus
al. Jerozolimskie 98

KONFERENCJA

Praca 4.0 – Rynek pracy w procesie zmiany
Rynek pracy – prawo pracy – zarządzanie ludźmi w organizacji

 

Zapraszamy do udziału w dwudniowym wydarzeniu osoby, które kształtują rynek pracy w Polsce  W debatach, panelach i warsztatach wezmą udział decydenci, przedstawiciele administracji, szefowie HR, prawnicy, naukowcy itd.

Pierwszego dnia, podczas paneli i debat porozmawiamy o kierunkach zmian na szeroko pojętym rynku pracy. Drugiego dnia odbędzie się 8. warsztatów ze znakomitymi ekspertami! 

Przełom 2019/2020 to kolejne wyzwania na rynku pracy, konieczność dostosowania się do nowego otoczenia prawnego, pytania związane z nowymi inicjatywami „po wyborach” na poziomie krajowym i unijnym.  Deficyt pracowników, to najczęściej wskazywana bariera rozwoju polskich przedsiębiorstw. Możliwe są różne rozwiązania zmniejszające niedostatek pracowników. Jednym z nich jest zwiększanie aktywności zawodowej osób w wieku produkcyjnym. Wg BAEL w Polsce ponad 13,3 mln osób jest biernych zawodowo. Innym rozwiązaniem jest wypracowanie odpowiedniej polityki migracyjnej zmierzającej do pozyskania osób o poszukiwanych kwalifikacjach.

W coraz bardziej konkurencyjnym otoczeniu, przy szybkim postępie technologicznym zaostrza się rywalizacja pomiędzy pracodawcami o talenty, pozyskanie  i utrzymanie wykwalifikowanych pracowników. Cały czas dużym wyzwaniem dla pracodawców jest niedopasowanie kompetencji pracowników do potrzeb nowoczesnych przedsiębiorstw. Na ukończeniu jest pierwszy etap wdrożenia Pracowniczych Planów Kapitałowych. Najwięksi pracodawcy dokonują podsumowań, średni powinni przygotowywać się do implementacji nowych rozwiązań.

Wobec zapowiedzi dotyczących podniesienia minimalnego wynagrodzenia i zmian w ubezpieczeniach społecznych powstaje pytanie, jak będzie wyglądał rynek pracy w najbliższych latach i jaki będzie, to miało wpływ na plany zatrudnieniowe i inwestycyjne pracodawców. Podsumowania wymagają zmiany w prawie pracy.

W trakcie czwartej edycji konferencji Praca 4.0 przyjrzymy się możliwym scenariuszom na przyszłość: Jak będzie kształtował się rynek pracy w Polsce? Czy firmy są otwarte na zatrudnienie tych, których do tej pory zatrudniać nie chcieli? Jak zmieniają się modele zarządzania ludźmi w organizacji? Jakie będą konsekwencje zmian dotyczących płacy minimalnej czy ubezpieczeń społecznych? Jak wyglądają dobre praktyki z wdrożenia PPK?

Czy rozwój technologii dotyczy tylko niektórych firm czy spowoduje nieodwracalne zmiany na rynku pracy? Czy RODO jest do okiełznania w zatrudnieniu? Jakie kierunki powinna przyjąć zmiana prawa pracy?

Dowiedz się o nadchodzących zmianach, wymień doświadczenia, poznaj znakomitych ekspertów! Dołącz do nas i zarejestruj się!

 

PROGRAM oraz więcej informacji: www.praca4zero.pl

Konferencja objęta jest patronatem Ministerstwa Rozwojou oraz PARP.

 

 

Dane wydarzenia:


Początek: 21 stycznia 2020 godz. 09:00

Koniec: 31 stycznia 2020 godz. 17:00

Miejsce:
Centrum Konferencyjne Nimbus
al. Jerozolimskie 98, Warszawa

Miejsce wydarzenia: