Szanowni Państwo,

Rejestracja została zamknięta, zgłoszenia nie są już przyjmowane.

KONFERENCJA: Kształcenie w branży odzieżowo-tekstylnej- potrzeby pracowników i szkół

Łódź, 26 lutego 2020

Łódź
al. Politechniki 4, Expo-Łódź Sp. z o.o.

KONFERENCJA

Kształcenie w branży odzieżowo-tekstylnej - potrzeby pracodawców i szkół

Trendy, szanse i wyzwania dla sektora mody

26 lutego 2020 r.
 

W imieniu Konfederacji Lewiatan oraz Związku Przedsiębiorców Przemysłu Mody Lewiatan serdecznie zapraszamy przedstawicieli szkół kształcących w zawodach branży odzieżowo-tekstylnej, pracodawców, przedstawicieli administracji i wszystkich zainteresowanych sektorem mody na konferencję, w czasie której chcielibyśmy podyskutować o kondycji kształcenia branżowego w tym obszarze.

Branża od lat boryka się z brakiem pracowników o właściwych kompetencjach i kwalifikacjach, następuje zmiana pokoleniowa – powstaje luka, którą z trudem wypełniają absolwenci szkół wychodzący na rynek pracy. Jednocześnie zatrudnienie w tym sektorze nie jest najbardziej atrakcyjną opcją dla młodych ludzi i często pomimo kierunkowego wykształcenia wybierają oni inną ścieżkę na rynku pracy. Na to nakładają się globalne trendy związane z produkcją, świadomością konsumentów, ekologią, które stanowią wyzwanie, ale też szansę dla przedsiębiorców.

Czy uczniowie kończąc szkoły są gotowi do pracy? Jak zachęcić pracodawców do angażowania się w kształcenie na poziomie szkół średnich? Czy prawo oświatowe temu sprzyja? Jakie zmiany w przepisach ułatwią kształcenia zgodne z potrzebami rynku pracy? Jak zachęcić uczniów do podejmowania nauki w szkołach branżowych? Jak wykorzystać globalne trendy, by zwiększyć konkurencyjność firmy? Na te wszystkie pytania poszukamy odpowiedzi w czasie wydarzenia. Chcielibyśmy także zainspirować Państwa do współpracy na linii szkoła – pracodawca, a także wypracować, jeśli to konieczne, propozycje zmian do prawa oświatowego, które będą temu sprzyjać.

Konferencja dotyczy kształcenia w zawodach: krawiec, operator maszyn w przemyśle włókienniczym, pracownik pomocniczy krawca, rękodzielnik wyrobów włókienniczych, technik przemysłu mody, technik włókienniczych wyrobów dekoracyjnych, technik włókiennik. Jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowana w projekcie: „Przygotowanie modelowych programów praktycznej nauki zawodu dla branży tekstylno-odzieżowej”.

Konferencja towarzyszy Targom Mody Fashionweare, które są najważniejszymi targami B2B w branży mody w Polsce. Targi stanowią platformę handlową o powierzchni 6 tys. metrów łączącą marki odzieżowe z przedstawicielami handlu. Jest to wydarzenie o charakterze biznesowym, tworzone przez profesjonalistów dla profesjonalistów. Goście targów to przedstawiciele handlu, którzy zawodowo zajmują się sprzedażą produktu jakim jest moda. Targi stanowią dla nich niepowtarzalna okazję do poznania trendów na przyszłe sezony i podpisania umów handlowych z producentami mody. Więcej o targach: https://www.fashionweare.com

 

 

Dane wydarzenia:


Początek: 26 lutego 2020 godz. 09:00

Koniec: 26 lutego 2020 godz. 17:00

Miejsce:
Łódź
al. Politechniki 4, Expo-Łódź Sp. z o.o., Łódź

Miejsce wydarzenia: