iKONGRES

Szanowni Państwo,

Rejestracja została zamknięta, zgłoszenia nie są już przyjmowane.

Global Strategic Challenges 2017

Warszawa, 30 listopada 2017

Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego
ul. Banacha 2c

Witamy w Global Strategic Challenges 2017

Global Strategic Challenges to cykl dorocznych konferencji organizowanych przez Program Executive MBA@UW we współpracy z absolwentami i Stowarzyszeniem Absolwentów „Nowy Świat”, pod patronatem prof. zw. dr hab. Krzysztofa Obłoja, przewodniczącego Rady Doradczej Programu Executive MBA@UW.

W ramach konferencji Global Strategic Challenges pragniemy prezentować wyzwania stojące przed menedżerami firm zarządzanych przez naszych absolwentów, jak również dyskutować na temat najnowszych teorii, metod i narzędzi z dziedziny zarządzana. Celem dorocznych spotkań Global Strategic Challenges jest rozwijanie i aktualizowanie wiedzy zdobytej podczas studiów, dającej umiejętność rozwiązywania złożonych problemów organizacyjnych i wykorzystywania w pełni pojawiających się szans. Konferencje są także okazją do poznania dyrektorów i członków zarządów reprezentujących wiodące przedsiębiorstwa w kraju. Absolwenci naszego MBA zarządzają 5 spośród 10 największych firm w Polsce, wg „Listy 500 Rzeczpospolitej”.

Organizacja konferencji Global Strategic Challenges 2017 nie byłaby możliwa bez wsparcia organizacyjnego absolwentów naszego programu Executive MBA. Wraz z Zarządem Stowarzyszenia Absolwentów „Nowy Świat” planujemy szereg nowych inicjatyw oraz interesujących spotkań, o których będziemy informować członków Stowarzyszenia na bieżąco. Zachęcamy wszystkich Absolwentów do dołączenia do Stowarzyszenia i wspólnego budowania elitarnego klubu – formularz członkowski dostępny jest na stronie: Stowarzyszenia Absolwentów EMBA.

O Konferencji Global Strategic Challanges 2017

Doroczna Konferencja Programu Executive MBA@UW Global Strategic Challenges 2017 jest najważniejszym merytorycznym spotkaniem absolwentów naszego Programu. Podczas Konferencji prezentowane są najnowsze teorie, metody i narzędzia z dziedziny zarządzana oraz wyzwania stojące przed menedżerami firm.

W tym roku, wykład przewodni zatytułowany „Praktyka strategii firmy. Jak zarządzać przeszłością, radzić sobie z teraźniejszością i tworzyć przyszłość” wygłosi prof. Krzysztof Obłój, założyciel oraz wieloletni wykładowca naszego Programu Executive MBA.

Zapoznamy się również z najlepszymi projektami doradczymi wdrożonymi przez absolwentów Programu Executive MBA@UW w ostatnich latach. Na ich podstawie podyskutujemy na temat aktualnych wyzwań, problemów, jak i sukcesów przedsiębiorstw.

Konferencja odbędzie się w czwartek, 30 listopada 2017 r. w godz. 12.00 – 17.00 w Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego, przy ul. Banacha 2c, w Auli na I piętrze.

W konferencji mogą wziąć udział absolwenci Programu Executive MBA@UW, absolwenci Programu Warsaw – Illinois Executive MBA, studenci Executive MBA@UW oraz zaproszeni przez nich goście. Do uczestnictwa w konferencji konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

Udział w Konferencji jest bezpłatny.

Osoby zainteresowane rezerwacją miejsca parkingowego, proszone są o podanie numeru rejestracyjnego swojego samochodu w formularzu zgłoszeniowym.

Program konferencji

Miejsce: Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego www.cent.uw.edu.pl

ul. Banacha 2c, Warszawa, Aula na I piętrze

Termin: czwartek, 30 listopada 2017 r., w godz. 12.00 - 17.00

 

RAMOWY  PROGRAM:  


 Godzina
 Temat

 12:00 - 13:00

 Rejestracja oraz lunch  

 13:00 - 13:15

 Powitanie uczestników i otwarcie Konferencji:
 Prof. zw. dr hab. Alojzy Nowak, Dziekan  Wydziału Zarządzania UW
 Dr Tomasz Ludwicki, Dyrektor, MCZ UW

 13:15 - 14:00

 Praktyka strategii firmy. Jak zarządzać przeszłością, radzić sobie z   teraźniejszością i  tworzyć przyszłość
 Prof. zw. dr hab. Krzysztof Obłój, Wydział Zarządzania, Uniwersytet Warszawski

 14:00 - 14:45

 Sukcesy naszych Absolwentów:

 Dr Patryk Mikucki, Senior Director Europe, Site Management &  Monitoring, Global Clinical Operations, AstraZeneca

 14:45 – 15:15

 Przerwa na kawę i networking

 15:15 – 16:45

Prezentacje projektów doradczych Absolwentów Executive MBA@UW 2017:

  • CzasoZwierz. Wszystko w swoim czasie. Projekt serwisu zarządzania czasem dla dzieci - Agnieszka Mielech, Marketing Director, Retail&Digital, Galapagos Sp. z o.o., w imieniu: Agnieszka Mielech i Jarosław Marciniak
  • Budowa ujednoliconego systemu kontroli medycznych laboratoriów diagnostycznych - Zbigniew Niewójt , p.o. Głównego Inspektora Farmaceutycznego, Główny Inspektorat Farmaceutyczny

 16:45 – 17:00

 Podsumowanie oraz zakończenie Konferencji:
 Dr Tomasz Ludwicki, Dyrektor, MCZ UW

Prosimy o przyniesienie wizytówek

Prelegenci Global Strategic Challenges 2017:

Prof. Krzysztof ObłójProf. Krzysztof Obłój jest wybitnym specjalistą z zakresu zarządzania strategicznego, międzynarodowego i przedsiębiorczości, pracownikiem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii L. Koźmińskiego. Jest jednym z trzech najczęściej cytowanych na świecie polskich specjalistów z ekonomii i zarządzania. Był przewodniczącym lub członkiem rad nadzorczych m.in. Orlenu SA, Dwory SA, PZU SA, Agory SA, Eurobanku SA, Alior Banku SA, IMPEL SA. Obecnie jest członkiem rad nadzorczych PROCHEM SA oraz COLIAN SA, notowanych na GPW w Warszawie.

Był założycielem, wieloletnim wykładowcą i dyrektorem, w latach 1991 – 2010, programu Executive MBA na Uniwersytecie Warszawskim. Wykładał w renomowanych szkołach biznesu, m.in. Sun-Yat Sen University w Chinach, University of Illinois, Yale University i Duquesne University w USA, norweskiej Bodo Graduate School of Management, francuskiej ESCP-EAP i Ecole Nationale des Pont et Chaussees, slovenskiej Bled School of Management. Był wielokrotnie wybierany najlepszym wykładowcą programów Executive MBA, oraz jest autorem ponad 130 artykułów naukowych publikowanych w prestiżowych periodykach naukowych. Jego książki są wydawane w USA i Europie (m. in. Management Systems, 1993; Winning: Continuous Improvement Theory in High Performance Organizations, 1995; Emerging economies and firms in the global crisis, Palgrave Macmillan, London 2012; Passion and discipline of strategy, New York 2014). Dwie ostatnie książki wydane w Polsce: Strategia organizacji: w poszukiwaniu trwałej przewagi konkurencyjnej, 2014 oraz Pasja i dyscyplina strategii , 2010 i 2016, stały się bestsellerami na polskim rynku.

Profesor Krzysztof Obłój ma duże doświadczenie jako doradca organizacyjny. Pracował dla takich firm Gedeon Richter SA, Rockwool SA, Continental SA, Jeronimo-Martens SA, Valeo SA , Orange SA, AMBRA SA, Budimex SA, PressGlass SA, LPP SA, Sanitec SA, Beiesdorf SA, Asea Brown Boveri SA, Benckiser SA, Macro Cash and Carry, Wólczanka SA, Próchnik SA, PZU SA i wielu innych. Jego zainteresowania badawcze i doradcze, oraz problematyka wykładów i odczytów korporacyjnych, koncentrują się wokół problematyki strategii, zarządzania w skali międzynarodowej i globalnej (w tym M&A), przywództwa i kultury organizacyjnej, przedsiębiorczości, oraz problemów i paradoksów zarządzania.

Zbigniew Niewójt - Zastępca Głównego Inspektora Farmaceutycznego. Absolwent Wydziału Farmaceutycznego Akademii Medycznej w Lublinie i studiów Executive MBA na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył również studia podyplomowe w Szkole Zdrowia Publicznego na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W roku 1992 uzyskał pierwszy stopień specjalizacji w zakresie Farmacji Aptecznej.

Od 2000 roku współorganizował nowopowstający Główny Inspektorat Farmaceutyczny, pełniąc obowiązki Dyrektora Departamentu Nadzoru GIF, a od 2004r., po wygraniu postepowania konkursowego, objął stanowisko Dyrektora Departamentu Nadzoru GIF. W lipcu 2006 roku został powołany przez Prezesa Kancelarii Rady Ministrów na stanowisko Głównego Inspektora Farmaceutycznego. W latach 2006 – 2007 sprawował funkcję Doradcy Prezesa ds. produktów leczniczych w Gabinecie Prezesa w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Z dniem 7 marca 2007 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Głównego Inspektora Farmaceutycznego a aktualnie pełni obowiązki Głównego Inspektora Farmaceutycznego.

Agnieszka Mielech, Dyrektor Marketingu, Retail&Digital w Galapagos Sp. z o.o. Absolwentka Executive Master of Business and Administration 2017 w Międzynarodowym Centrum Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych z dziedziny Marketingu w Szkole Głównej Handlowej, Filologii Polskiej oraz studiów podyplomowych z zakresu Literatury dla dzieci na Wydziale Polonistyki UW. Zawodowo związana z rynkiem produkcji i dystrybucji filmowej oraz koncernami medialnymi Warner Bros. i Disney. W Warner Bros. Poland oraz Galapagos Sp. z o.o. pełni funkcję Dyrektora Marketingu, Retail&Digital. Autorka dwóch serii książek dla dzieci w kategorii middle grade novels („Emi i Tajny Klub Superdziewczyn” oraz „Jaga Czekolada”) ukazujących się nakładem wydawnictwa Grupa Wydawnicza Foksal od 2013 roku. Mama Basi (lat 11).

Jarosław Marciniak, Dyrektor Sprzedaży Galapagos Sp. z o. o., Absolwent politologii na Wydziale Nauk Społecznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Executive Master of Business Administration w Międzynarodowym Centrum Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Od kilkunastu lat pracuje w obszarze dystrybucji home entertainment, posiada również bogate doświadczenia z rynku FMCG. Z Galapagos związany od początku funkcjonowania organizacji, to jest od ponad 10 lat. Jest wielkim fanem filmów oraz muzyki, z zainteresowaniem zgłębia biografie tytanów rock’n’rolla. Dzięki córkom uczącym się w szkołach muzycznych znacznie lepiej rozumie muzykę. Zima kojarzy mu się ze snowboardem, lato z windsurfingiem.

Partnerem Konferencji GSC 2017 jest: 

Altkom Akademia

Patronat medialny: 

MBA Portal

Kontakt

Międzynarodowe Centrum Zarządzania
Wydział Zarządzania,
Uniwersytet Warszawski
ul. Nowy Świat 4, 00-497 Warszawa
tel.: 22 625 31 26
fax.: 22 625 31 80
e-mail: mba@uw.edu.pl

www.mba.uw.edu.pl

Dane wydarzenia:


Początek: 30 listopada 2017 godz. 12:00

Koniec: 30 listopada 2017 godz. 17:00

Miejsce:
Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego
ul. Banacha 2c, Warszawa

Miejsce wydarzenia: