Szanowni Państwo,

Rejestracja została zamknięta, zgłoszenia nie są już przyjmowane.

EFNI 2021

Sopot, 20 - 22 października 2021

Sopot, Hotel Radisson Blue
ul. Bitwy pod Płowcami 54

Jubileuszowa X edycja Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie

Zapraszamy Państwa do rezerwacji terminu na najbliższą edycję EFNI: 20-22 października.

Wątkiem przewodnim tegorocznego wydarzenia jest ODBUDOWA – w kontekście gospodarczym, społecznym i międzynarodowym. Będziemy pytać o to #CoBędzieJutro, o świat po pandemii, a także o technologiczne i ekologiczne wyzwania przed jakimi stoi Polska i Europa.

EFNI 2021 będzie też miejscem spotkań GOSPODARCZEGO TRÓJKĄTA WEIMARSKIEGO, z udziałem przedstawicieli federacji niemieckiej (BDI) i francuskiej (MEDEF) oraz firm i administracji.

Wśród spodziewanych gości są m.in.:
Jarosław Gowin, wiceprezes Rady Ministrów, minister Rozwoju, Pracy i Technologii
Peter Altmaier, minister Gospodarki i Energii Niemiec
Bruno Le Maire, minister Gospodarki i Finansów Francji
Siegfried Russwurm, prezydent Federacji Przemysłu Niemieckiego – BDI
Geoffroy Roux de Bézieux, prezydent Stowarzyszenia Firm Francuskich – MEDEF

Czym jest EFNI? To międzynarodowa konferencja biznesowa o zasięgu europejskim. Spotykamy się po to, aby wypracować pomysły na silną Europę i konkurencyjną gospodarkę otwartą na trendy cywilizacyjne i technologiczne. Rozmawiamy o najważniejszych wyzwaniach gospodarczych, politycznych, społecznych i technologicznych przed którymi stoi UE, ze szczególnym naciskiem na to jak nowe technologie i zmiany cywilizacyjne wpływają na społeczeństwo, biznes i rynek pracy.

Organizowana jest przez Konfederację Lewiatan, Miasto Sopot oraz Business Europe - europejskie zrzeszenie pracodawców, w skład, którego wchodzą organizacje biznesowe z całej Europy. EFNI co roku odbywa się pod honorowym patronatem Parlamentu Europejskiego.

Co roku gościmy ponad 1200 osób. 47% uczestników EFNI to przedstawiciele biznesu, 18% administracji publicznej, 12% mediów, 15% NGO, 8% to przedstawiciele nauki. Wyróżnia nas też prawie równy udział kobiet i mężczyzn (43% kobiet i 57% mężczyzn).


EFNI jest konferencją, na której gościmy przedstawicieli wielu branż: budowlanej, spożywczej, farmaceutycznej, medycznej, produkcyjnej, motoryzacyjnej, zbrojeniowej, energetycznej, ubezpieczeniowej, finansów, handlu, konsultingu, przemysłu, telekomunikacji i IT, transportu, turystyki i edukacji.

Uczestnicy Forum szczególnie cenią networking i wysoki poziom merytoryczny i organizacyjny wydarzenia – czyli wiedzę i dużą dawkę inspiracji. EFNI to tygiel intelektualny, ale też znakomite miejsce do spotkania się ze swoimi klientami lub potencjalnymi partnerami biznesowymi w nadmorskim centrum biznesowym.

Partnerami EFNI 2019 byli m.in: Google, Citi Bank, BNP Paribas, mBank, Velux, IKEA, TESCO, Orange, MetLife, Facebook, Siemens, BASF, Dr Irena Eris, Ergis, PZL Świdnik, Maspex, Województwo Pomorskie oraz Agencja Rozwoju Pomorza, Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych, Związek Pracodawców Firm Produkcyjnych i inni. Więcej informacji: www.efni.pl

Wśród gości dotychczasowych edycji Forum byli m.in.: Arvind Bali, Benjamin R. Barber, Dominic Barton, Zygmunt Bauman, Marek Belka, Jan Krzysztof Bielecki, Michał Boni, Zbigniew Brzeziński, Leszek Czarnecki, Norman Davies, Paul H. Dembiński, William H. Dutton, Martin Ford, George Friedman, Štefan Füle, Hans-Gietrich Genscher, Michaił Gorbaczow, Johannes Hahn, Danuta Hübner, Sylvie Kauffmann, Anatolij Kinakh, Lena Kolarska-Bobińska, Bronisław Komorowski, Ivan Krastev, Jan Kulczyk, Michael O'Leary, Janusz Lewandowski, Bernard-Henry Lévy, Henri Malosse, Lord Peter Mandelson, Mario Monti, Irene Natividad, Herman Van Rompuy, Nouriel Roubini, Peter Schwartz, Hernando de Soto, Robert L. Thompson, Frans Timmermans, José Ignacio Torreblanca, Donald Tusk, Günter Verheugen i Lech Wałęsa.

Kilka słów o Konfederacji Lewiatan:
Konfederacja Lewiatan jest jedną z najbardziej wpływowych polskich organizacji biznesowych, reprezentuje interesy pracodawców w Polsce i Unii Europejskiej. Zabiega o konkurencyjne warunki prowadzenia biznesu. Dba o lepsze prawo, zdrową konkurencję, wzrost zatrudnienia i wzmocnienie kapitału społecznego. Jest głosem biznesu. Skupia ponad 4100 firm zatrudniających w sumie ponad 1 mln osób. Jest członkiem Rady Dialogu Społecznego. Jako jedyna reprezentatywna organizacja polskich pracodawców ma przedstawicielstwo w Brukseli i należy do BusinessEurope - największej europejskiej organizacji reprezentującej interesy przedsiębiorców i pracodawców wobec Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i innych instytucji UE. Posiadamy ogólnopolską strukturę regionalną - ponad 20. związków regionalnych - działającą efektywne na terenie całego kraju. Prezydentem Konfederacji Lewiatan jest Pan Maciej Witucki.

O tym jaka będzie przyszłość, decydujemy naszymi wyborami już dziś. Każdy z nas, jako obywatel czy przedsiębiorca, ma wpływ na to jaka będzie nasza przyszłość. Jakie decyzje mamy podjąć teraz, aby jutro było dla nas sprawiedliwe, bezpieczne, dostatnie? Z tymi, dla których odpowiedź na to pytanie jest ważna, spotykamy się co roku w Sopocie.

Dołącz do nas już dziś!  Dołącz do projektu kupując akredytację i polecając ją Twoim partnerom biznesowym i przyjaciołom.

Dane wydarzenia:


Początek: 20 października 2021 godz. 09:00

Koniec: 22 października 2021 godz. 17:00

Miejsce:
Sopot, Hotel Radisson Blue
ul. Bitwy pod Płowcami 54, Sopot

Miejsce wydarzenia: