iKONGRES

Szanowni Państwo,

Rejestracja została zamknięta, zgłoszenia nie są już przyjmowane.

Bezpłatne szkolenie - Konflikty w relacjach pracowniczych i jak sobie z nimi radzić?

Warszawa, 16 maja 2019

Konfederacja Lewiatan
ul. Zbyszka Cybulskiego 3

Szanowni Państwo,

Zapraszamy serdecznie na bezłatne szkolenie dla firm średnich o tym jak zapewniać przyjazne miejsce pracy i pozytywnie komunikować się z pracownikami.

Według danych opublikowanych na stronach Ministersta Sprawiedliwości w sprawach pracowniczych ze skierowania sądowego  ok. 60 % spraw pracowniczych kończy się ugodą. To bardzo wysoki wskaźnik, który jednoznacznie wskazuje na to, iż sprawy pracownicze nadają się do mediacji. Mediacja to dobrowolny i poufny proces dochodzenia przez strony sporu do jego rozwiązania.

Skorzystanie z mediacji jest możliwe we wszystkich sprawach, w których prawo dopuszcza zawarcie ugody. Z pomocą mediatora możemy rozwiązać wiele spraw cywilnych, gospodarczych lub pracowniczych jak np. sporu co do wykonania lub zakwestionowania wykonania umowy.

Mediacja pomaga w szybkim, samodzielnym oraz tanim rozwiązaniu sporu. Według Raportu Doing Bussines in Poland sporządzanego corocznie przez Bank Światowy spór rozwiązywany drogą mediacji kończy się średnio w terminie do 30 dni. Dla porównania dochodzenie roszczeń na drodze sądowej trwa w Polsce średnio aż 685 dni1. Oprócz znacznej oszczędności czasu istotnym aspektem jest także znacznie większa szansa na zachowanie pozytywnych relacji między stronami konfliktu, dzięki czemu mediacja pomaga w zachowaniu dobrego wizerunku niezależnie od przyczyny czy sposobu zakończenia sporu.

Kwestie związane z zapewnieniem równości szans w miejscu pracy, są częstym tematem sporów toczonych między pracodawcą, a pracownikami. Firmy, którym zależy na budowaniu wizerunku nowoczesnej firmy i tworzeniu miejsca pracy atrakcyjnego dla pracowników inwestują w edukację własną oraz pracowników dotyczącą tego co polskie oraz unijne prawo mówi o równych szanwsach dla prawcowników.

Szkolenie jest skonstruowane tak, by wesprzeć w codziennej pracy właścicieli/ właścicielki przedsiębiorstw, osoby odpowiedzialne za zatrudnianie i rozwój pracowników, ale także każdego, kto pracuje i chciałby lepiej znać swoje prawa.

Zapraszamy do rejestaracji!

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

UWAGA! Szkolenie jest skierowane do średnich pracodawców (50 -249 pracowników) - udział bezpłatny.

 

Dane wydarzenia:


Początek: 16 maja 2019 godz. 09:00

Koniec: 16 maja 2019 godz. 16:00

Miejsce:
Konfederacja Lewiatan
ul. Zbyszka Cybulskiego 3, Warszawa

Miejsce wydarzenia: