iKONGRES

Szanowni Państwo,

Rejestracja została zamknięta, zgłoszenia nie są już przyjmowane.

PRAWO PRACODAWCY: Zmiany w przepisach podatkowych: Ordynacja Podatkowa, CIT, Ceny transferowe, VAT

Warszawa, 13 kwietnia 2016

Siedziba Konfederacji Lewiatan
ul. Zbyszka Cybulskiego 3

Szanowni Państwo,

Z początkiem 2016 roku weszły w życie istotne zmiany regulacji podatkowych, które mają wpływ na prowadzoną działalność gospodarczą. Zmiany te dotyczą kilku obszarów rozpoczynając od zupełnie nowych, znacznie rozbudowanych regulacji w zakresie cen transferowych, poprzez istotne zmiany w Ordynacji Podatkowej po wprowadzenie podatku od niektórych instytucji finansowych. Ponadto, w trakcie roku możemy spodziewać się nowości takich jak wprowadzenie podatku od sprzedaży czy też implementacja tzw. klauzuli antyabuzywnej. Jak więc funkcjonować w gąszczu nowych przepisów?

Szkolenie KPMG ma na celu przedstawienie Państwu najnowszych wprowadzonych już zmian w przepisach podatkowych, a także omówienie potencjalnych zmian, jakich możemy spodziewać się w niedalekiej przyszłości. W trakcie szkolenia omówimy między innymi nowe obowiązki dokumentacyjne w zakresie cen transferowych i nową formułę przekazywania danych do urzędów skarbowych (tzw. „Jednolity Plik Kontrolny”), które będą wymagały reorganizacji pracy działów księgowych oraz zmian w systemach księgowych spółek. Ponadto, przedstawimy zmiany w procesie uzyskiwania interpretacji podatkowych, pełnomocnictwach, właściwości urzędów skarbowych oraz naliczaniu odsetek za zwłokę. Wprowadzimy Państwa w zmiany w zakresie korekt kosztów i przychodów. Omówimy też główne założenia nowego podatku od niektórych instytucji finansowych.

W sposób przystępny i praktyczny wyjaśnimy istotę funkcjonowania nowych przepisów, ze szczególnym uwzględnieniem obowiązków leżących po stronie przedsiębiorców oraz obszarów potencjalnego ryzyka. Prezentowane wyjaśnienia i prowadzona dyskusja umożliwią uczestnikom lepsze przygotowanie się do zmian i skuteczniejsze rozplanowanie procesów związanych z naliczaniem podatków.

Dane wydarzenia:


Początek: 13 kwietnia 2016 godz. 14:00

Koniec: 13 kwietnia 2016 godz. 17:00

Miejsce:
Siedziba Konfederacji Lewiatan
ul. Zbyszka Cybulskiego 3, Warszawa

Miejsce wydarzenia: