iKONGRES

Szanowni Państwo,

Rejestracja została zamknięta, zgłoszenia nie są już przyjmowane.

Głos Biznesu: Twój czas twój kapitał - Wrocław

Wrocław, 26 czerwca 2013

Art. Hotel
ul. Kiełbaśnicza 20

Szanowni Państwo,

Każda firma potrzebuje inwestycji. Inwestycje są jednak kosztowne, wymagają zaangażowania dużego własnego lub pożyczonego kapitału. W warunkach współczesnego nasyconego rynku, globalizacji oraz zmieniających się technologii wybór właściwej, najbardziej opłacalnej koncepcji inwestowania w przedsiębiorstwie nie jest łatwym problemem. W całym procesie jej przygotowania trzeba, więc wszechstronnie i umiejętnie posługiwać się wyborem odpowiednich instrumentów. Kryzys finansowy udowodnił, że w trudnych czasach receptą na dalszy rozwój i wzmocnienie pozycji rynkowej mikro, małych i średnich firm jest umiejętność pozyskiwania kapitału.

Czy przeciętne przedsiębiorstwo może podjąć ryzyko inwestowania w innowacyjne technologie? Jak zminimalizować ryzyko i pozyskać kapitał na współfinansowanie przy użyciu funduszy Venture Capital i Private Equity. Odpowiedzi na te pytania uzyskacie Państwo na konferencji „Twój Czas, Twój Kapitał.” W jej trakcie zaprezentujemy, jak dokonać stosownej oceny potrzeb technologicznych, aby usprawnić funkcjonowanie przedsiębiorstwa oraz jak uzyskać wsparcie we wdrożeniu technologii mogących przynieść dodatkowe korzyści związane z rozwojem i podniesieniem konkurencyjności. Przedstawimy również nowe możliwości wsparcia firm ze środków publicznych. Mamy także propozycję finansowania rozwoju dla firm rozpoczynających działalność tzw. start-up’ów. Przede wszystkim jednak przedstawimy szczegółowo obecne źródła pozyskiwania kapitału:

  • kredyt technologiczny, który wykorzystując środki unijne pozwala na wprowadzenie nowych rozwiązań technologicznych do firmy,
  • fundusze podwyższonego ryzyka – Venture Capital i Private Equity,
  • anioły biznesu - kluczowy element w rozwoju innowacyjnych start-upów

Podczas interaktywnych warsztatów uzyskacie Państwo kompleksową informację na temat poszczególnych źródeł finansowania oraz rekomendacje dotyczące wyboru metody zasilenia kapitałem, optymalnej z punktu widzenia indywidualnych potrzeb i możliwości Waszych przedsiębiorstw. Dodatkowo dla zainteresowanych proponujemy uczestnictwo w warsztacie prowadzonym przez Business Angels (Anioły Biznesu) nt. Jak inwestor czyta biznesplan? Dobre i złe praktyki w pisaniu biznes planu.

Zapraszamy serdecznie!
Henryka Bochniarz
Prezydent Konfederacji Lewiatan

 

Dane wydarzenia:


Początek: 26 czerwca 2013 godz. 10:00

Koniec: 26 czerwca 2013 godz. 15:00

Miejsce:
Art. Hotel
ul. Kiełbaśnicza 20, Wrocław

Miejsce wydarzenia: